W związku z realizacją zadań finansowanych ze środków Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na rok 2023, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu prowadzi rekrutację na bezpłatne trzydniowe szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, realizowanych zgodnie z Wytycznymi ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego z dnia 15 kwietnia 2022 r. do prowadzenia szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na lata 2022-2023 na podstawie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Szkolenia skierowane są do osób realizujących działania związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, w tym między innymi do przedstawicieli:
- Jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie.
- Organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości (Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, prokuratorów, sędziów, kuratorów sądowych, Służby Więziennej itd.).
- Ochrony zdrowia (lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych itd.).
- Oświaty (nauczycieli, nauczycieli przedszkolnych, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych itd.).
- Gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych;
- Instytucji, kościołów i związków wyznaniowych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz na rzecz jej ochrony.
- Innych podmiotów mogących być członkami zespołów interdyscyplinarnych lub grup roboczych oraz innych osób bezpośrednio doznającymi przemocy w rodzinie oraz
z osobami stosującymi przemoc.
Szkolenia odbędą się w następujących tematach:
- „Profilaktyka przemocy, zasady prowadzenia oddziaływań poprzedzających wystąpienie zjawiska przemocy” – w terminie 05-07.04.2023 r. w Hotelu Tenis, Opolska 15,46-053 Chrząstowice.
- „Przemoc wobec dziecka” – w terminie 12-14.04.2023 r. w Hotelu Tenis, ul. Opolska 15, 46-053 Chrząstowice.
- „Przemoc wobec osób starszych i osób z niepełnosprawnościami” – w terminie 19-21.04.2023 r. w Hotelu Tenis, ul. Opolska 15, 46-053 Chrząstowice.
- „Prawne aspekty przeciwdziałania przemocy” – w terminie 19-21.04.2023 r. w Hotelu Zacisze w Turawie, ul. Biwakowa 2, 46-045 Turawa.
- „Współpraca w zespołach interdyscyplinarnych i grupach roboczych” – w terminie 23-25.05.2023 r. w Hotel Ada w Większycach, ul. Głogowska 1, 47-208 Reńska Wieś.
Dla uczestników szkoleń zapewniane są bezpłatnie materiały szkoleniowe, zakwaterowanie (dotyczy uczestników, których miejsce zamieszkania znajduje się w miejscowości innej niż miejscowość, w której odbywać się będzie szkolenie), wyżywienie, oraz ubezpieczenie, a na zakończenie szkolenia, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu/szkoleniach proszone są o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, stanowiącego załącznik do niniejszego pisma, podpisanego przez kandydata oraz kierownika jednostki, który w ten sposób potwierdza i akceptuje uczestnictwo pracownika w szkoleniu. Podpisane i opieczętowane formularze zgłoszeniowe proszę przesyłać na adres e-mail: l.krzak(at)rops-opole.pl w terminie do 17.03.2023 r. do godziny 12.00.
Zawiadomienie o wynikach rekrutacji na szkolenia zostanie przekazane telefonicznie oraz mailowo jedynie do zakwalifikowanych uczestników. Przesłanie formularza rekrutacyjnego nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
O zakwalifikowaniu kandydata na szkolenie będzie decydować:
- Spełnianie wymagań formalnych
- Dostępność każdej instytucji
- Kolejność zgłoszeń
- Uczestnictwo w szkoleniach w latach poprzednich
W razie pytań proszę o kontakt z osobą odpowiedzialną za koordynację szkoleń oraz proces rekrutacji: Łukasz Krzak pod nr tel. 77 455 19 07
Formularz – Temat nr 1.docxMS Word document, opens a new window
Formularz – Temat nr 2.docxMS Word document, opens a new window
Formularz – Temat nr 3.docxMS Word document, opens a new window
Formularz – Temat nr 4.docxMS Word document, opens a new window
Formularz – Temat nr 5.docxMS Word document, opens a new window